- Tom Ploszaj (R, Belknap 1)
- Glen Aldrich (R, Belknap 2)
- Harry Bean (R, Belknap 2)
- Jonathan Mackie (R, Belknap 2)
- Norman Silber (R, Belknap 2)
- Mike Bordes (R, Belknap 3)
- Gregg Hough (R, Belknap 3)
- Dawn Johnson (R, Belknap 3)
- Richard Littlefield (R, Belknap 3)
- Juliet Harvey-Bolia (R, Belknap 4)
- Timothy Lang Sr. (R, Belknap 4)
- Paul Terry (R, Belknap 5)
- Peter Varney (R, Belknap 5)
- Michael Sylvia (R, Belknap 6)
- Douglas Trottier (R, Belknap 6)
- Barbara Comtois (R, Belknap 7)
- Raymond Howard Jr. (R, Belknap 8)
- Travis O'Hara (D, Belknap 9)
- Anita Burroughs (D, Carroll 1)
- Tom Buco (D, Carroll 2)
- Karen Umberger (derecha, Carroll 2)
- Stephen Woodcock (D, Carroll 2)
- Jerry Knirk (D, Carroll 3)
- Mark McConkey (R, Carroll 3)
- Glenn Cordelli ( derecho , Carroll 4)
- Karel Crawford (R, Carroll 4)
- Lino Avellani (R, Carroll 5)
- Bill Nelson (R, Carroll 5)
- Jonathan Smith (derecho, Carroll 5)
- Brodie Deshaies (R, Carroll 6)
- John MacDonald (R, Carroll 6)
- Chris McAleer (D, Carroll 7)
- William Marsh (R, Carroll 8)
- Michael Abbott (D, Cheshire 1)
- Paul Berch (D, Cheshire 1)
- Cathryn Harvey (D, Cheshire 1)
- Lucy Weber (D, Cheshire 1)
- John Mann (D, Cheshire 2)
- Dan Eaton (D, Cheshire 3)
- Lawrence Welkowitz (D, Cheshire 4)
- John Bordenet (D, Cheshire 5)
- Dru Fox (D, Cheshire 6)
- Sparky Von Plinsky (D, Cheshire 7)
- Donovan Fenton (D, Cheshire 8)
- Dick Ames (D, Cheshire 9)
- Douglas Ley (D, Cheshire 9)
- Lucius Parshall (D, Cheshire 10)
- John Hunt (R, Cheshire 11)
- Jim Qualey (R, Cheshire 11)
- Barry Faulkner (D, Cheshire 12)
- Jennie Gomarlo (D, Cheshire 12)
- Ben Kilanski (D, Cheshire 13)
- Matthew Santonastaso (D, Cheshire 14)
- Jennifer Rhodes (derecha, Cheshire 15)
- Joe Schapiro (D, Cheshire 16)
- Amanda Toll (D, Cheshire 16)
- Donald Dostie (R, Coos 1)
- Dennis Thompson (R, Coos 1)
- Arnold Davis (R, Coos 2)
- Larry Laflamme (D, Coos 3)
- Eamon Kelley (D, Coos 3)
- Robert Theberge (R, Coos 3)
- Kevin Craig (R, Coos 4)
- Edith Tucker (D, Coos 5)
- William Hatch (D, Coos 6)
- Troy Merner (R, Coos 7)
- Joseph DePalma IV (R, Grafton 1)
- Linda Massimilla (D, Grafton 1)
- Tim Egan (D, Grafton 2)
- Dennis Ruprecht (D, Grafton 3)
- Rick Ladd (R, Grafton 4)
- Bonnie Ham (R, Grafton 5)
- Gail Sanborn (R, Grafton 6)
- Mark Alliegro (R, Grafton 7)
- Becarios Sallie (D, Grafton 8)
- Suzanne Smith (D, Grafton 8)
- Joyce Weston (D, Grafton 8)
- Lex Berezhny (R, Grafton 9)
- Ned Gordon (R, Grafton 9)
- Roger Dontonville (D, Grafton 10)
- Beth Folsom (R, Grafton 11)
- Mary Hakken-Phillips (D, Grafton 12)
- Russell Muirhead (D, Grafton 12)
- James M. Murphy (D, Grafton 12)
- Sharon Nordgren (D, Grafton 12)
- Richard Abel (D, Grafton 13)
- Susan Almy (D, Grafton 13)
- Laurel Stavis (D, Grafton 13)
- George Sykes (D, Grafton 13)
- Matthew Simon (R, Grafton 14)
- David W. Binford (R, Grafton 15)
- Jeffrey Greeson (R, Grafton 16)
- Ayudante Joshua (D, Grafton 17)
- Jim Fedolfi (R, Hillsborough 1)
- Marjorie Porter (D, Hillsborough 1)
- Leah Cushman (derecha, Hillsborough 2)
- Keith Erf (R, Hillsborough 2)
- Gary Hopper (R, Hillsborough 2)
- Dan Pickering (D, Hillsborough 3)
- Jim Kofalt ( derecho , Hillsborough 4)
- Lisa Post (derecha, Hillsborough 4)
- William Foster (derecho, Hillsborough 5)
- Gerald Griffin (R, Hillsborough 5)
- Joe Alexander Jr. (R, Hillsborough 6)
- Barbara Griffin (derecha, Hillsborough 6)
- Michael Gunski ( derecho , Hillsborough 6)
- Fred Plett ( derecho , Hillsborough 6)
- Claire Rouillard (R, Hillsborough 6)
- David Danielson (R, Hillsborough 7)
- Linda Gould (derecha, Hillsborough 7)
- Ted Gorski (R, Hillsborough 7)
- John Graham (derecho, Hillsborough 7)
- Niki Kelsey (derecha, Hillsborough 7)
- Sue Mullen (D, Hillsborough 7)
- Jeff Goley (D, Hillsborough 8)
- Diane Langley (D, Hillsborough 8)
- Linda DiSilvestro (D, Hillsborough 9)
- Iz Piedra (D, Hillsborough 9)
- Jean Jeudy (D, Hillsborough 10)
- Patrick Long (D, Hillsborough 10)
- Donald Bouchard (D, Hillsborough 11)
- Nicole Klein-Knight (D, Hillsborough 11)
- Amanda Bouldin (D, Hillsborough 12)
- Andrew Bouldin (D, Hillsborough 12)
- Larry Gagne (R, Hillsborough 13)
- William Infantine (R, Hillsborough 13)
- Mary Freitas (D, Hillsborough 14)
- Mary Heath (D, Hillsborough 14)
- Erika Connors (D, Hillsborough 15)
- Mark Warden (R, Hillsborough 15)
- Consulta de Joshua (D, Hillsborough 16)
- Barbara Shaw (D, Hillsborough 16)
- Heidi Hamer (D, Hillsborough 17)
- Timothy Smith (D, Hillsborough 17)
- Patricia Cornell (D, Hillsborough 18)
- Willis Griffith (D, Hillsborough 18)
- Dick Marston (derecho, Hillsborough 19)
- Kendall Snow (D, Hillsborough 19)
- Ralph Boehm (R, Hillsborough 20)
- Richard Lascelles (R, Hillsborough 20)
- Melissa Blasek (derecha, Hillsborough 21)
- Bob Healey (derecho, Hillsborough 21)
- Mary Mayville (derecha, Hillsborough 21)
- Maureen Mooney (derecha, Hillsborough 21)
- Jeanine Notter (R, Hillsborough 21)
- Rosemarie Rung (D, Hillsborough 21)
- Lindsay Tausch (derecha, Hillsborough 21)
- Vacante (Hillsborough 21)
- Tony Labranche (D, Hillsborough 22)
- Megan Murray (D, Hillsborough 22)
- Daniel Veilleux (D, Hillsborough 22)
- Bill King (R, Hillsborough 23)
- María Pérez (D, Hillsborough 23)
- Peter Petrigno (D, Hillsborough 23)
- Vanessa Sheehan (derecha, Hillsborough 23)
- Peter Leishman (D, Hillsborough 24)
- Ivy Vann (D, Hillsborough 24)
- Diane Kelley (derecha, Hillsborough 25)
- Paul Somero (R, Hillsborough 25)
- John Lewicke (R, Hillsborough 26)
- Diane Pauer (derecha, Hillsborough 26)
- Susan Homola (derecha, Hillsborough 27)
- Kat McGhee (D, Hillsborough 27)
- Tom Lanzara (R, Hillsborough 28)
- Bruce Cohen (D, Hillsborough 28)
- Jan Schmidt (D, Hillsborough 28)
- Paul Bergeron (D, Hillsborough 29)
- Ray Newman (D, Hillsborough 29)
- Sue Newman (D, Hillsborough 29)
- Sherry Dutzy (D, Hillsborough 30)
- Patricia Klee (D, Hillsborough 30)
- Suzanne Vail (D, Hillsborough 30)
- David Cote (D, Hillsborough 31)
- Manny Espitia (D, Hillsborough 31)
- Stacie-Marie Laughton (D, Hillsborough 31)
- Allison Nutting-Wong (D, Hillsborough 32)
- Michael Pedersen (D, Hillsborough 32)
- Dan Toomey (D, Hillsborough 32)
- Efstathia Booras (D, Hillsborough 33)
- Mark King (D, Hillsborough 33)
- Fran Nutter-Upham (D, Hillsborough 33)
- Melbourne Moran Jr. (D, Hillsborough 34)
- Catherine Sofikitis (D, Hillsborough 34)
- Deb Stevens (D, Hillsborough 34)
- Skip Cleaver (D, Hillsborough 35)
- Latha Mangipudi (D, Hillsborough 35)
- Laura Damphousse Telerski (D, Hillsborough 35)
- Linda Harriott-Gathright (D, Hillsborough 36)
- Marty Jack (D, Hillsborough 36)
- Michael O'Brien (D, Hillsborough 36)
- Bob Greene (derecho, Hillsborough 37)
- Alicia Lekas (derecha, Hillsborough 37)
- Tony Lekas (R, Hillsborough 37)
- Hershel Núñez (R, Hillsborough 37)
- Lynne Ober (derecha, Hillsborough 37)
- Russell Ober (R, Hillsborough 37)
- Andrew Prout (R, Hillsborough 37)
- Andrew Renzullo (R, Hillsborough 37)
- Kimberly Rice (derecha, Hillsborough 37)
- Denise Smith (derecha, Hillsborough 37)
- Jordan Ulery (R, Hillsborough 37)
- Jim Creighton (R, Hillsborough 38)
- Stephanie Hyland (D, Hillsborough 38)
- John Burt (derecho, Hillsborough 39)
- Keith Ammon (R, Hillsborough 40)
- Laurie Sanborn (derecha, Hillsborough 41)
- Jacqueline Chretien (D, Hillsborough 42)
- Matt Wilhelm (D, Hillsborough 42)
- Benjamin Baroody (D, Hillsborough 43)
- Amy L. Bradley (D, Hillsborough 43)
- Christopher Herbert (D, Hillsborough 43)
- Ross Berry (derecho, Hillsborough 44)
- Mark McLean (derecho, Hillsborough 44)
- Jane Beaulieu (D, Hillsborough 45)
- Connie Van Houten (D, Hillsborough 45)
- Louise Andrus (R, Merrimack 1)
- James Mason (R, Merrimack 2)
- Dave Testerman (R, Merrimack 2)
- Kenna Cross (R, Merrimack 3)
- Gregory Hill (R, Merrimack 3)
- Tom Schamberg (D, Merrimack 4)
- Karen Ebel (D, Merrimack 5)
- Dan Wolf (R, Merrimack 5)
- Tony Caplan (D, Merrimack 6)
- Varilla Pimentel (D, Merrimack 6)
- Margaret Kennedy (derecha, Merrimack 7)
- Caroletta Alicea (D, Merrimack 8)
- José Cambrils (R, Merrimack 9)
- Michael Moffett (R, Merrimack 9)
- David Luneau (D, Merrimack 10)
- Mel Myler (D, Merrimack 10)
- Mary Jane Wallner (D, Merrimack 10)
- Steve Shurtleff (D, Merrimack 11)
- Connie Lane (D, Merrimack 12)
- Beth Richards (D, Merrimack 13)
- Jim MacKay (D, Merrimack 14)
- Eric Gallager (D, Merrimack 15)
- Timothy Soucy (D, Merrimack 16)
- Safiya Wazir (D, Merrimack 17)
- Kris Schultz (D, Merrimack 18)
- Christy Bartlett (D, Merrimack 19)
- Nick White (R, Merrimack 20)
- Dianne Schuett (D, Merrimack 20)
- Brian Seaworth (R, Merrimack 20)
- James Allard (R, Merrimack 21)
- Jon Klose (R, Merrimack 21)
- Matthew Pitaro (R, Merrimack 22)
- Mary Beth Walz (D, Merrimack 23)
- Gary Woods (D, Merrimack 23)
- Vacante (Merrimack 23)
- Stephen Boyd (R, Hooksett 24)
- John Leavitt (R, Merrimack 24)
- Thomas Walsh IV (R, Merrimack 24)
- Michael Yakubovich (R, Merrimack 24)
- Natalie Wells (R, Merrimack 25)
- Howard Pearl (R, Merrimack 26)
- Art Ellison (D, Merrimack 27)
- Rebecca McWilliams (D, Merrimack 27)
- Katherine Rogers (D, Merrimack 28)
- Carol McGuire (derecha, Merrimack 29)
- Paul Tudor (R, Rockingham 1)
- Alan Bershtein (R, Rockingham 2)
- James Spillane (R, Rockingham 2)
- Kevin Verville (R, Rockingham 2)
- Paul Ayer (R, Rockingham 3)
- Dustin Dodge (R, Rockingham 3)
- Kevin Pratt (R, Rockingham 3)
- Jess Edwards (R, Rockingham 4)
- Oliver Ford (R, Rockingham 4)
- Jason Osborne (R, Rockingham 4)
- Tony Piemonte (R, Rockingham 4)
- Chris True (R, Rockingham 4)
- Al Baldasaro (R, Rockingham 5)
- Tom Dolan (R, Rockingham 5)
- David Lundgren (R, Rockingham 5)
- Wayne MacDonald (R, Rockingham 5)
- Betsy McKinney (derecha, Rockingham 5)
- Sherman Packard (R, Rockingham 5)
- Doug Thomas (R, Rockingham 5)
- Anne Copp (derecha, Rockingham 6)
- Erica Layon (derecha, Rockingham 6)
- David Love (R, Rockingham 6)
- David Milz (R, Rockingham 6)
- Katherine O'Brien (derecha, Rockingham 6)
- Stephen Pearson (R, Rockingham 6)
- John Potucek (R, Rockingham 6)
- Phyllis Katsakiores (R, Rockingham 6)
- Mary Ann Kimball (derecha, Rockingham 6)
- Richard Tripp (R, Rockingham 6)
- Mary Griffin (R, Rockingham 7)
- Robert J. Lynn (R, Rockingham 7)
- Charles McMahon (R, Rockingham 7)
- Julius Soti (R, Rockingham 7)
- Daryl Abbas (R, Rockingham 8)
- Fred Doucette (R, Rockingham 8)
- Bob Elliott (R, Rockingham 8)
- Betty Gay (R, Rockingham 8)
- John Janigian (R, Rockingham 8)
- Everett McBride Jr. (R, Rockingham 8)
- Joe Sweeney (R, Rockingham 8)
- John Sytek (R, Rockingham 8)
- Susan Vandecasteele (derecha, Rockingham 8)
- Cody Belanger (R, Rockingham 9)
- Michael Vose (R, Rockingham 9)
- Dennis Acton (R, Rockingham 10)
- Melissa Litchfield (derecha, Rockingham 11)
- Scott Wallace (R, Rockingham 12)
- Dennis Green (R, Rockingham 13)
- Joe Guthrie (R, Rockingham 13)
- David Welch (R, Rockingham 13)
- Kenneth Weyler (R, Rockingham 13)
- Debra DeSimone (R, Rockingham 14)
- Robert Harb (R, Rockingham 14)
- Norman Major (R, Rockingham 14)
- Peter Torosian (R, Rockingham 14)
- Charles Melvin Sr. (R, Rockingham 15)
- JD Bernardy (R, Rockingham 16)
- Michael Cahill (D, Rockingham 17)
- Charlotte DiLorenzo (D, Rockingham 17)
- Ellen Read (D, Rockingham 17)
- Lisa Bunker (D, Rockingham 18)
- Julie Gilman (D, Rockingham 18)
- Gaby Grossman (D, Rockingham 18)
- Mark Paige (D, Rockingham 18)
- Patrick Abrami (R, Rockingham 19)
- Debra Altschiller (D, Rockingham 19)
- Tim Baxter (R, Rockingham 20)
- Tina Harley (derecha, Rockingham 20)
- Aboul Khan (R, Rockingham 20)
- Robert Cushing (D, Rockingham 21)
- Mike Edgar (D, Rockingham 21)
- Tracy Emerick (R, Rockingham 21)
- Tom Loughman (D, Rockingham 21)
- Jim Maggiore (D, Rockingham 22)
- Dennis Malloy (D, Rockingham 23)
- Jaci Grote (D, Rockingham 24)
- Kate Murray (D, Rockingham 24)
- Laura Pantelakos (D, Rockingham 25)
- Rebecca McBeath (D, Rockingham 26)
- Peter Somssich (D, Rockingham 27)
- Gerry Ward (D, Rockingham 28)
- David Meuse (D, Rockingham 29)
- Jacqueline Cali-Pitts (D, Rockingham 30)
- Joan Hamblet (D, Rockingham 31)
- Terry Roy (R, Rockingham 32)
- Josh Yokela (R, Rockingham 33)
- Mark Pearson (R, Rockingham 34)
- Deborah Hobson (R, Rockingham 35)
- Alexis Simpson (D, Rockingham 36)
- Max Abramson (R, Rockingham 37)
- Glenn Bailey (derecho, Strafford 1)
- Peter Hayward (R, Strafford 1)
- James Horgan (R, Strafford 2)
- Joseph Pitre (R, Strafford 2)
- Michael Harrington (derecho, Strafford 3)
- Kurt Wuelper (R, Strafford 3)
- Cassandra Levesque (D, Strafford 4)
- Len Turcotte (R, Strafford 4)
- Jeffrey Salloway (D, Strafford 5)
- Timothy Horrigan (D, Strafford 6)
- Cam Kenney (D, Strafford 6)
- Marjorie Smith (D, Strafford 6)
- Judith Spang (D, Strafford 6)
- Janet Wall (D, Strafford 6)
- Timothy Fontneau (D, Strafford 7)
- Donna Ellis (D, Strafford 8)
- Clifford Newton (R, Strafford 9)
- Aidan Ankarberg (R, Strafford 10)
- Chuck Grassie (D, Strafford 11)
- Mac Kittredge (R, Strafford 12)
- Casey Conley (D, Strafford 13)
- Kristina Fargo (D, Strafford 14)
- Ariel Oxaal (D, Strafford 15)
- Sherry Frost (D, Strafford 16)
- Peter Bixby (D, Strafford 17)
- Susan Treleaven (D, Strafford 17)
- Kenneth Vincent (D, Strafford 17)
- Cañón Gerri (D, Strafford 18)
- Wendy Chase (D, Strafford 18)
- Cecilia Rich (D, Strafford 18)
- Peter B. Schmidt (D, Strafford 19)
- Tom Southworth (D, Strafford 20)
- Catt Sandler (D, Strafford 21)
- Thomas Kaczynski Jr. (R, Strafford 22)
- Fenton Groen (R, Strafford 23)
- Susan DeLemus (derecha, Strafford 24)
- Amanda Gourgue (D, Strafford 25)
- Lee Oxenham (D, Sullivan 1)
- Brian Sullivan (D, Sullivan 1)
- Sue Gottling (R, Sullivan 2)
- Andrew O'Hearne (D, Sullivan 3)
- Gary Merchant (D, Sullivan 4)
- Walter Stapleton (R, Sullivan 5)
- John Callum (R, Sullivan 6)
- Saltar Rollins (R, Sullivan 6)
- Judy Aron (R, Sullivan 7)
- Walter Spilsbury (R, Sullivan 8)
- Linda Tanner (D, Sullivan 9)
- John Cloutier (D, Sullivan 10)
- Steven Smith (R, Sullivan 11)
|